*Uwaga - jeśli szukasz po imieniu lub numerze czip nie zaznaczaj żadnych opcji - od razu po wpisaniu imienia lub numeru wciśnij enter lub kliknij "szukaj" na dole!


O nas

Kilka słów o nas, naszej pasji

i naszym schronisku

To my :)

Chcesz poznać naszych najaktywniejszych wolontariuszy?

Jak możesz pomóc?

Chcesz do nas dołączyć?

Możesz pomóc na kilka sposobów!

psy do adopcji

Wszystkie psy

Nasi podopieczni

pilne

Uwaga!

Pilne adopcje

adoptowane

Adoptowane

Szczęśliwe zakończenia :)

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu udzielenia odpowiedzi na zadane w formularzu kontaktowym pytanie.

piątek, 19 maj 2017
Wejść: 1473

Marcyś

Marcyś - stateczny kawaler z nową radością życia. 

Marcyś to około 10-letni psiak w typie owczarka. Wzrostem sięga ponad kolano i waży 25 kg. Marcyś przebywał w schronisku około 2 lat. Na początku był wystraszony, ale z upływem czasu pokazał swój cudowny charakter. Jest dojrzałym, ułożonym i grzecznym psem. Lubi kontakt z człowiekiem - widać, że bardzo mu tego brakuje. Za wszystkie pieszczoty okazuje wielką wdzięczność. Wszelkie głaskanie jest mile widziane. Bardzo ładnie chodzi na smyczy, pilnuje się człowieka, jest posłuszny. Wykazuje pozytywne zainteresowanie innymi psami, z którymi chętnie się bawi. Ma świetny kontakt również z dziećmi. Umie zachować czystość. Nie wymaga dużej dawki ruchu, wystarczają mu spokojne spacery u boku wolontariuszy. Do szczęścia potrzebuje poczucia bezpieczeństwa i kochającego opiekuna, który przygarnie go na resztę jego lat. Może zamieszkać zarówno w domku z ogrodem, jak i w bloku, z rodzinką z dziećmi, innym czworonogiem lub mniej aktywnym opiekunem. Marcyś obecnie przebywa w psim hoteliku, gdzie czeka na swój wymarzony dom.

Marcysia przedstawiamy w odcinku "Adoptuj mnie". Przedstawiony jest jako trzeci pies. 

 

Kontakt w sprawie adopcji:

1. Przed adopcją obowiązuje wizyta przed adopcyjna oraz podpisanie umowy adopcji.

2. Przed wydaniem do adopcji pies/suczka poddawane są zabiegowi kastracji/sterylizacji na koszt schroniska. Przed zabiegiem przeprowadzane są badania psa. W przypadku, kiedy stan zdrowia nie pozwala na zabieg adoptujący zobowiązuje się do jego przeprowadzenia w terminie do 3 miesięcy od daty adopcji. W przypadku szczeniaka po osiągnięciu odpowiedniego wieku.

3. Wiek psa oceniamy na podstawie uzębienia oraz ogólnego wyglądu zewnętrznego. Jest on podawany orientacyjnie.

4. W przypadku adopcji psa poza województwo lubelskie, jeśli adoptujący nie ma możliwości przyjechać po niego osobiście pomagamy w transporcie. Pokrycie kosztów transportu leży po stronie adoptującego. Staramy się organizować transporty łączone, żeby koszty zostały rozłożone.

5. WAŻNE!! Opis psa, jego charakteru robimy na podstawie obserwacji w schronisku. Nie ponosimy odpowiedzialności za zmianę jego zachowania w warunkach domowych. Zachowanie i charakter psa mogą się zmienić po adopcji. Pies potrzebuje czasu, żeby zaklimatyzować się w nowym miejscu. Może niszczyć, załatwiać się w domu, mieć trudności w zostawaniu samemu w domu.

6. Obowiązkiem przyszłego właściciela jest praca z psem oraz przyzwyczajanie go do nowej sytuacji/miejsca. Jeśli nie jesteś w stanie zapewnić psu odpowiedniego wprowadzenia oraz poświęcić trochę czasu na pracę z nim to przemyśl jeszcze raz czy na pewno chcesz stać się jego opiekunem na dobre i na złe.

7. Psy ze schronisk to często psy skrzywdzone, porzucone, po przejściach... Pomyśl co muszą przeżywać kiedy wracają z nieudanej adopcji... ZWIERZĘ TO NIE ZABAWKA!

Justyna: 691 742 265

Karolina: 725 219 163 

Zapytaj o tego psa:

 

0/120

0/500

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu udzielenia odpowiedzi na zadane w formularzu kontaktowym pytanie.

 • Płeć
  • Piesek
 • Sierść
  • Mieszana
 • Wielkość
  • Duży
 • Wiek psa
  • 8-11 lat
 • Status
  • Do adopcji
Dorota

Dorota

Administrator niniejszej strony :)
Opublikowano:
 • Marlon

  Marlon- pilnie potrzebuje domu! Marlon to wycofany pies, którego musiało spotkać w dotychczasowym życiu coś...

  Czytaj dalej
 • Wrangler

  Wrangler- konkretny przyjaciel na dobre i złe Wrangler to prawdziwy facet. Dobrze zbudowany, konkretny w...

  Czytaj dalej

Wyszukaj psiaka!

szukaj

Kontakt ze mną