*Uwaga - jeśli szukasz po imieniu lub numerze czip nie zaznaczaj żadnych opcji - od razu po wpisaniu imienia lub numeru wciśnij enter lub kliknij "szukaj" na dole!


O nas

Kilka słów o nas, naszej pasji

i naszym schronisku

To my :)

Chcesz poznać naszych najaktywniejszych wolontariuszy?

Jak możesz pomóc?

Chcesz do nas dołączyć?

Możesz pomóc na kilka sposobów!

psy do adopcji

Wszystkie psy

Nasi podopieczni

pilne

Uwaga!

Pilne adopcje

adoptowane

Adoptowane

Szczęśliwe zakończenia :)

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu udzielenia odpowiedzi na zadane w formularzu kontaktowym pytanie.

niedziela, 06 wrzesień 2020
Wejść: 35

Alexa

Alexa vel Milka- szuka najlepszego domu na świecie


Alexa vel Milka to delikatna sunia, która wiele złego przeszła w swoim życiu. Trafiła do schroniska z urazem przedniej łapki i natychmiast została zdiagnozowana w lecznicy. Uraz okazał się stary i niunia dostała zastrzyk sterydowy, dzięki któremu nóżka jest w prawie idealnym stanie. Trzeba dobrze się przyjrzeć, żeby zauważyć że sunia delikatnie utyka. Milka obecnie przebywa w domu tymczasowym, gdzie żyje z drugą suczką i 4 letnią dziewczynką. Zarówno z psią, jak i ludzką przyjaciółką dogaduje się fantastycznie. Milka na początku znajomości z człowiekiem jest nieśmiała i bardzo ostrożna. Najbardziej nie ufa mężczyznom, a wyjątkiem są dzieci, które wprost ubóstwia. Lgnie do nich, przytula się. Z dziećmi czuje się bezpiecznie. Alexa potrafi zostać sama w domu, nigdy też nie załatwia w nim swoich potrzeb. Ładnie przesypia noce (najchętniej w łóżku, przy człowieku). Pięknie chodzi na smyczy. Boi się gwałtownych ruchów i hałasu. Świetnie znosi zabiegi pielęgnacyjne, wizyty u weterynarza i jazdę autem. Lubi inne psy i każdego zaprasza do zabawy.
Milka to cudowny pies - dobrze wychowany i mądry. Szukamy jej domu najlepszego na świecie - takiego w którym będzie szczęśliwa. Idealny byłby dom z innym psem, który pomoże jej szybko zaadoptować się w nowych warunkach. Milka do obejrzenia na filmiku: https://youtu.be/9YJdBG-IZUI

wiek: ok. 3-4 lata,wielkość (wysokość w kłębie): +/- ok. 43 cm.

Kontakt w sprawie adopcji:

1. Przed adopcją obowiązuje wizyta przed adopcyjna oraz podpisanie umowy adopcji.

2. Przed wydaniem do adopcji pies/suczka poddawane są zabiegowi kastracji/sterylizacji na koszt schroniska. Przed zabiegiem przeprowadzane są badania psa. W przypadku, kiedy stan zdrowia nie pozwala na zabieg adoptujący zobowiązuje się do jego przeprowadzenia w terminie do 3 miesięcy od daty adopcji. W przypadku szczeniaka po osiągnięciu odpowiedniego wieku.

3. Wiek psa oceniamy na podstawie uzębienia oraz ogólnego wyglądu zewnętrznego. Jest on podawany orientacyjnie.

4. W przypadku adopcji psa poza województwo lubelskie, jeśli adoptujący nie ma możliwości przyjechać po niego osobiście pomagamy w transporcie. Pokrycie kosztów transportu leży po stronie adoptującego. Staramy się organizować transporty łączone, żeby koszty zostały rozłożone.

5. WAŻNE!! Opis psa, jego charakteru robimy na podstawie obserwacji w schronisku. Nie ponosimy odpowiedzialności za zmianę jego zachowania w warunkach domowych. Zachowanie i charakter psa mogą się zmienić po adopcji. Pies potrzebuje czasu, żeby zaklimatyzować się w nowym miejscu. Może niszczyć, załatwiać się w domu, mieć trudności w zostawaniu samemu w domu.

6. Obowiązkiem przyszłego właściciela jest praca z psem oraz przyzwyczajanie go do nowej sytuacji/miejsca. Jeśli nie jesteś w stanie zapewnić psu odpowiedniego wprowadzenia oraz poświęcić trochę czasu na pracę z nim to przemyśl jeszcze raz czy na pewno chcesz stać się jego opiekunem na dobre i na złe.

7. Psy ze schronisk to często psy skrzywdzone, porzucone, po przejściach... Pomyśl co muszą przeżywać kiedy wracają z nieudanej adopcji... ZWIERZĘ TO NIE ZABAWKA!

Justyna: 691 742 265

Karolina: 725 219 163 

Zapytaj o tego psa:

 

0/120

0/500

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu udzielenia odpowiedzi na zadane w formularzu kontaktowym pytanie.

 

 • Numer czip
  616093400106974
 • Płeć
  • Suczka
 • Sierść
  • Długa
  • Mieszana
 • Wielkość
  • Średni
 • Wiek psa
  • 1-3 lat
 • Status
  • Do adopcji
Dorota

Dorota

Administrator niniejszej strony :)
Opublikowano:
 • Lui

  Lui- odmień jego życie... Zasługuje na to... Lui to już stateczny pies, który niestety znalazł się w...

  Czytaj dalej
 • Odys

  Odys- daj mu szansę na dom... Odys to bardzo przyjazny i łagodny pies. Jest jeszcze trochę zdystansowany w...

  Czytaj dalej

Wyszukaj psiaka!

szukaj

Kontakt ze mną