• Stowarzyszenie Wolontariat Schroniska dla Psów w Nowodworze

O nas

Kilka słów o nas, naszej pasji

i naszym schronisku

To my :)

Chcesz poznać naszych najaktywniejszych wolontariuszy?

Jak możesz pomóc?

Chcesz do nas dołączyć?

Możesz pomóc na kilka sposobów!

poniedziałek, 30 październik 2023
Wejść: 94

Ambi

 • Płeć
  • Piesek
 • Wiek
  ok. 3 lata
 • Wielkość
  • Duży
 • Waga
  ok. 46 kg
 • Wysokość w kłębie
  ok. 65 cm
 • Sierść
  • Krótka
 • Status
  • Do adopcji

AMBI - dużo miłości

Ambi to duży i masywny pies. Po wyjściu z boksu dość energicznie zaczyna swój spacer - a z racji swoich gabarytów może pociągnąć. Na spacerze, z dala od schroniskowych bodźców wycisza się i zaczyna spacerować spokojnie, grzecznie i posłusznie idąc obok. Wtedy nie ciągnie - idzie z nosem przy ziemi węsząc. Węszenie to jego ulubiona spacerowa czynność, pochłania go zupełnie. Na spacerze nie jest zainteresowany opiekunem - to na razie dla niego dodatek do smyczy ;) Nie oznacza to, że człowieka nie zauważa - lubi być głaskany, nagradzany smaczkami. Mężczyzn - opiekunów w schronisku uwielbia. Skacze na ich widok jak mały szczeniaczek i przytula się ze wszystkich sił (a ma ich dużo). Ambi to łasuch, lubi dobrze zjeść. Przy karmieniu z ręki jest jednak bardzo delikatny. Do wypracowania ma relacje z innymi psami - chce pokazać, kto silniejszy; przechodzi spokojnie obok (niektórych) suczek, samce wyraźnie chce ustawiać. Trochę się do nich wyrywa, co przy jego gabarytach może być kłopotliwe. Ambi będzie doskonałym przyjacielem człowieka, który postawi mu jasne granice. 

 

🎬 Zobacz pieska na TikToku

 

Kontakt w sprawie adopcji

Justyna: 691 742 265

Dorota: 607 119 526

e-mail: stowarzyszenie.nowodwor@wp.pl


1. Przed adopcją obowiązuje wizyta przedadopcyjna oraz podpisanie umowy adopcji.

2. Przed wydaniem do adopcji pies/suczka poddawane są zabiegowi kastracji/sterylizacji na koszt schroniska. Przed zabiegiem przeprowadzane są badania psa. W przypadku, kiedy stan zdrowia nie pozwala na zabieg, adoptujący zobowiązuje się do jego przeprowadzenia w terminie do 3 miesięcy od daty adopcji. W przypadku szczeniaka po osiągnięciu odpowiedniego wieku.

3. Wiek psa oceniamy na podstawie uzębienia oraz ogólnego wyglądu zewnętrznego. Jest on podawany orientacyjnie.

4. W przypadku adopcji psa poza województwo lubelskie, jeśli adoptujący nie ma możliwości przyjechać po niego osobiście, pomagamy w transporcie. Pokrycie kosztów transportu leży po stronie adoptującego. Staramy się organizować transporty łączone, żeby koszty zostały rozłożone.

5. WAŻNE!! Opis psa, jego charakteru robimy na podstawie obserwacji w schronisku. Nie ponosimy odpowiedzialności za zmianę jego zachowania w warunkach domowych. Zachowanie i charakter psa mogą się zmienić po adopcji. Pies potrzebuje czasu, żeby zaklimatyzować się w nowym miejscu. Może niszczyć, załatwiać się w domu, mieć trudności w zostawaniu samemu w domu.

6. Obowiązkiem przyszłego właściciela jest praca z psem oraz przyzwyczajanie go do nowej sytuacji/miejsca. Jeśli nie jesteś w stanie zapewnić psu odpowiedniego wprowadzenia oraz poświęcić trochę czasu na pracę z nim, to przemyśl jeszcze raz, czy na pewno chcesz stać się jego opiekunem na dobre i na złe.

7. Psy ze schronisk to często psy skrzywdzone, porzucone, po przejściach... Pomyśl, co muszą przeżywać, kiedy wracają z nieudanej adopcji... ZWIERZĘ TO NIE ZABAWKA!

Opublikowano:

Wyszukaj psiaka!

szukaj