*Uwaga - jeśli szukasz po imieniu lub numerze czip nie zaznaczaj żadnych opcji - od razu po wpisaniu imienia lub numeru wciśnij enter lub kliknij "szukaj" na dole!


O nas

Kilka słów o nas, naszej pasji

i naszym schronisku

To my :)

Chcesz poznać naszych najaktywniejszych wolontariuszy?

Jak możesz pomóc?

Chcesz do nas dołączyć?

Możesz pomóc na kilka sposobów!

psy do adopcji

Wszystkie psy

Nasi podopieczni

pilne

Uwaga!

Pilne adopcje

adoptowane

Adoptowane

Szczęśliwe zakończenia :)

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu udzielenia odpowiedzi na zadane w formularzu kontaktowym pytanie.

środa, 05 sierpień 2020
Wejść: 52

Elfik

Elfik adoptowany

to ok. 4-letni pies o wzroście przed kolano i wadze ok. 15. Elfik został adoptowany z naszego schroniska w maju 2018 roku. Ze względu na trudną sytuację rodzinną jego obecnych właścicieli szukamy jemu nowego domu. Elfik jest wesołym, towarzyskim i przyjaznym psem. Mieszka w rodzinie z 4 dzieciaków i drugim czworonogiem. Jest bardzo łagodny, nigdy nie przejawiał jakiejkolwiek agresji w stosunku do najmłodszych domowników, z którymi ma świetny kontakt. Bardzo lubi towarzystwo innych czworonogów, ładnie się z nimi wita i zachęca do zabawy. Na co dzień jest raczej spokojnym psem, chociaż lubi spacerować czy spędzać czas na zabawie. Ładnie chodzi przy nodze. Gdy zostaje sam w domu nie piszczy, ani nie szczeka. Warto tylko pochować buty, bo lubi sobie poobgryzać sznurówki. Zachowuje czystość w domu. Nie lubi wsiadać do samochodu, ale w podróży jest grzeczny. Zarówno podczas kąpieli, jak i czesania jest grzeczny, choć zabiegami tymi trochę się stresuje. Dzielnie znosi wizyty u weterynarza. Ma piękną, dłuższą sierść, o którą przyszły właściciel będzie musiał regularnie dbać. Mamy nadzieję, że Elfik szybko znajdzie dobry dom, którego domowników pokocha tak samo mocno, jak obecnie.

Psiak jest zaszczepiony, wykastrowany i zachipowany. Nie zostanie wydany na podwórko / łańcuch! Obowiązuje wizyta przed adopcyjna, podpisanie umowy i wizyta po adopcyjna.

Elfik przebywa w SOSNOWCU. Jeżeli znajdzie dobry dom, pomożemy zorganizować jego transport do nowego domu.

wiek: ok. 4 lat

wielkość: przed kolano, wysokość w kłębie: +/- ok. 43 cm

chip: 616093400098320

Kontakt w sprawie adopcji:

1. Przed adopcją obowiązuje wizyta przed adopcyjna oraz podpisanie umowy adopcji.

2. Przed wydaniem do adopcji pies/suczka poddawane są zabiegowi kastracji/sterylizacji na koszt schroniska. Przed zabiegiem przeprowadzane są badania psa. W przypadku, kiedy stan zdrowia nie pozwala na zabieg adoptujący zobowiązuje się do jego przeprowadzenia w terminie do 3 miesięcy od daty adopcji. W przypadku szczeniaka po osiągnięciu odpowiedniego wieku.

3. Wiek psa oceniamy na podstawie uzębienia oraz ogólnego wyglądu zewnętrznego. Jest on podawany orientacyjnie.

4. W przypadku adopcji psa poza województwo lubelskie, jeśli adoptujący nie ma możliwości przyjechać po niego osobiście pomagamy w transporcie. Pokrycie kosztów transportu leży po stronie adoptującego. Staramy się organizować transporty łączone, żeby koszty zostały rozłożone.

5. WAŻNE!! Opis psa, jego charakteru robimy na podstawie obserwacji w schronisku. Nie ponosimy odpowiedzialności za zmianę jego zachowania w warunkach domowych. Zachowanie i charakter psa mogą się zmienić po adopcji. Pies potrzebuje czasu, żeby zaklimatyzować się w nowym miejscu. Może niszczyć, załatwiać się w domu, mieć trudności w zostawaniu samemu w domu.

6. Obowiązkiem przyszłego właściciela jest praca z psem oraz przyzwyczajanie go do nowej sytuacji/miejsca. Jeśli nie jesteś w stanie zapewnić psu odpowiedniego wprowadzenia oraz poświęcić trochę czasu na pracę z nim to przemyśl jeszcze raz czy na pewno chcesz stać się jego opiekunem na dobre i na złe.

7. Psy ze schronisk to często psy skrzywdzone, porzucone, po przejściach... Pomyśl co muszą przeżywać kiedy wracają z nieudanej adopcji... ZWIERZĘ TO NIE ZABAWKA!

Justyna: 691 742 265

Karolina: 725 219 163 

Zapytaj o tego psa:

 

0/120

0/500

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu udzielenia odpowiedzi na zadane w formularzu kontaktowym pytanie.

 • Płeć
  • Suczka
 • Wiek psa
  • 1-3 lat
 • Status
  • Do adopcji
Dorota

Dorota

Administrator niniejszej strony :)
Opublikowano:
 • Trufel

  Trufel- pilnie potrzebny dt/ds Trufel to jeszcze psie dziecko, które prawdopodobnie nigdy nie miało kontaktu...

  Czytaj dalej
 • Koffi

  Koffi to młody samiec idealny dla młodej pary lub rodziny. Kocha ludzi i jest mega przytulakiem. Zabiega o...

  Czytaj dalej

Wyszukaj psiaka!

szukaj

Kontakt ze mną