• Stowarzyszenie Wolontariat Schroniska dla Psów w Nowodworze

O nas

Kilka słów o nas, naszej pasji

i naszym schronisku

To my :)

Chcesz poznać naszych najaktywniejszych wolontariuszy?

Jak możesz pomóc?

Chcesz do nas dołączyć?

Możesz pomóc na kilka sposobów!

czwartek, 04 sierpień 2022
Wejść: 1047

Gambit

 • Płeć
  • Piesek
 • Wiek
  ok. 4-5 lat
 • Wielkość
  • Duży
 • Wysokość w kłębie
  ok. 60 cm
 • Sierść
  • Krótka
 • Status
  • Do adopcji

Gambit - czekam na nowe otwarcie

Gambit to duży, energiczny samiec a przy okazji wulkan radości, zwłaszcza gdy może pobawić się piłką lub inną zabawką. W stosunku do opiekuna jest łagodnym psem łaknącym przejawów zainteresowania. Ze względu na brak regularnych spacerów w schronisku potrafił pociągnąć na smyczy chcąc znaleźć się jak najszybciej jak najdalej od miejsca, które go stresowało jako weterana schroniskowego. Im dalej od bram schroniska tym spacer stawał się przyjemniejszy i łatwiej było okiełznąć ciekawość świata, którą przejawiał i nadal przejawia Gambit. Gdy czuje się komfortowo potrafi spacerować na luźnej smyczy. Nie czuje się wtedy jego energii i siły. To urodzony eksplorator. Wielką przyjemność sprawia mu penetrowanie okolicy. Pozostaje przy tym w kontakcie z opiekunem. Uwielbia wszelkie kąpiele, również te w kałużach i żadnej nie przepuści. Obecnie mieszka w hoteliku, gdzie doskonale dogaduje się z innymi psami, nie wykazując nawet cienia agresji. Gambit nie reaguje na koty, nie interesują go zupełnie. Test na kontakt z kotami zdał celująco. Ładnie jeździ w samochodzie i cierpliwie, ze spokojem, znosi wszelkie zabiegi u weterynarza. Okazuje się, że potrafi przeskoczyć ogrodzenie, chociaż nie jest typem uciekiniera. Trzeba zwrócić na to uwagę, gdy będzie mieszkał w domu. Lubi smaczki, na które daje się łatwo skusić. Gambit jest wykastrowany.

Zobacz Gambita na filmiku:

 

🎬 Zobacz pieska na TikToku

 

🎬 Zobacz pieska na TikToku

 

🎬 Zobacz pieska na TikToku

 

Kontakt w sprawie adopcji

Justyna: 691 742 265

Dorota: 607 119 526

e-mail: stowarzyszenie.nowodwor@wp.pl


1. Przed adopcją obowiązuje wizyta przedadopcyjna oraz podpisanie umowy adopcji.

2. Przed wydaniem do adopcji pies/suczka poddawane są zabiegowi kastracji/sterylizacji na koszt schroniska. Przed zabiegiem przeprowadzane są badania psa. W przypadku, kiedy stan zdrowia nie pozwala na zabieg, adoptujący zobowiązuje się do jego przeprowadzenia w terminie do 3 miesięcy od daty adopcji. W przypadku szczeniaka po osiągnięciu odpowiedniego wieku.

3. Wiek psa oceniamy na podstawie uzębienia oraz ogólnego wyglądu zewnętrznego. Jest on podawany orientacyjnie.

4. W przypadku adopcji psa poza województwo lubelskie, jeśli adoptujący nie ma możliwości przyjechać po niego osobiście, pomagamy w transporcie. Pokrycie kosztów transportu leży po stronie adoptującego. Staramy się organizować transporty łączone, żeby koszty zostały rozłożone.

5. WAŻNE!! Opis psa, jego charakteru robimy na podstawie obserwacji w schronisku. Nie ponosimy odpowiedzialności za zmianę jego zachowania w warunkach domowych. Zachowanie i charakter psa mogą się zmienić po adopcji. Pies potrzebuje czasu, żeby zaklimatyzować się w nowym miejscu. Może niszczyć, załatwiać się w domu, mieć trudności w zostawaniu samemu w domu.

6. Obowiązkiem przyszłego właściciela jest praca z psem oraz przyzwyczajanie go do nowej sytuacji/miejsca. Jeśli nie jesteś w stanie zapewnić psu odpowiedniego wprowadzenia oraz poświęcić trochę czasu na pracę z nim, to przemyśl jeszcze raz, czy na pewno chcesz stać się jego opiekunem na dobre i na złe.

7. Psy ze schronisk to często psy skrzywdzone, porzucone, po przejściach... Pomyśl, co muszą przeżywać, kiedy wracają z nieudanej adopcji... ZWIERZĘ TO NIE ZABAWKA!

Opublikowano:

Wyszukaj psiaka!

szukaj