*Uwaga - jeśli szukasz po imieniu lub numerze czip nie zaznaczaj żadnych opcji - od razu po wpisaniu imienia lub numeru wciśnij enter lub kliknij "szukaj" na dole!


O nas

Kilka słów o nas, naszej pasji

i naszym schronisku

To my :)

Chcesz poznać naszych najaktywniejszych wolontariuszy?

Jak możesz pomóc?

Chcesz do nas dołączyć?

Możesz pomóc na kilka sposobów!

psy do adopcji

Wszystkie psy

Nasi podopieczni

pilne

Uwaga!

Pilne adopcje

adoptowane

Adoptowane

Szczęśliwe zakończenia :)

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu udzielenia odpowiedzi na zadane w formularzu kontaktowym pytanie.

niedziela, 02 luty 2020
Wejść: 251

Lara

Lara- adoptowane

 Lara to piękna owczarkowa sunia, która jest głucha. Nie przeszkadza jej to w normalnym funkcjonowaniu, wręcz przeciwnie jest pełna życia i radości. Lara uwielbia kontakt z człowiekiem, kocha się przytulać, cieszy się na widok człowieka. Uwielbia się bawić, jednak czasem w zabawie z emocji potrafi lekko złapać zębami. Jest sunią, która lubi ruch, ale nie jest bardzo energiczna. Spacery z nią to czysta przyjemność, ponieważ pięknie chodzi na smyczy. Lara pomimo swojego "defektu" jest sunią, z którą można się komunikować. Nie wolno jej gwałtownie oraz znienacka dotykać, ponieważ nie wie co się dzieje i może kłapnąć ząbkami. Zadaniem przyszłego opiekuna będzie stworzenie z nią języka komunikacji, który pozwoli jej normalnie funkcjonować. Życie z psem głuchym to na początku na pewno wyzwanie, ale z czasem poznając się nawzajem można ułożyć sobie relacje, które pozwolą na normalne funkcjonowanie w relacji człowiek- pies. Wierzymy, że ktoś pokocha Larę i podaruje jej dom pełen miłości i ciepła, bo ona naprawdę jest tego warta! wiek: ok. 2-3 lata, wielkość (wysokość w kłębie): +/- ok. 60 cm.

Kontakt w sprawie adopcji:

1. Przed adopcją obowiązuje wizyta przed adopcyjna oraz podpisanie umowy adopcji.

2. Przed wydaniem do adopcji pies/suczka poddawane są zabiegowi kastracji/sterylizacji na koszt schroniska. Przed zabiegiem przeprowadzane są badania psa. W przypadku, kiedy stan zdrowia nie pozwala na zabieg adoptujący zobowiązuje się do jego przeprowadzenia w terminie do 3 miesięcy od daty adopcji. W przypadku szczeniaka po osiągnięciu odpowiedniego wieku.

3. Wiek psa oceniamy na podstawie uzębienia oraz ogólnego wyglądu zewnętrznego. Jest on podawany orientacyjnie.

4. W przypadku adopcji psa poza województwo lubelskie, jeśli adoptujący nie ma możliwości przyjechać po niego osobiście pomagamy w transporcie. Pokrycie kosztów transportu leży po stronie adoptującego. Staramy się organizować transporty łączone, żeby koszty zostały rozłożone.

5. WAŻNE!! Opis psa, jego charakteru robimy na podstawie obserwacji w schronisku. Nie ponosimy odpowiedzialności za zmianę jego zachowania w warunkach domowych. Zachowanie i charakter psa mogą się zmienić po adopcji. Pies potrzebuje czasu, żeby zaklimatyzować się w nowym miejscu. Może niszczyć, załatwiać się w domu, mieć trudności w zostawaniu samemu w domu.

6. Obowiązkiem przyszłego właściciela jest praca z psem oraz przyzwyczajanie go do nowej sytuacji/miejsca. Jeśli nie jesteś w stanie zapewnić psu odpowiedniego wprowadzenia oraz poświęcić trochę czasu na pracę z nim to przemyśl jeszcze raz czy na pewno chcesz stać się jego opiekunem na dobre i na złe.

7. Psy ze schronisk to często psy skrzywdzone, porzucone, po przejściach... Pomyśl co muszą przeżywać kiedy wracają z nieudanej adopcji... ZWIERZĘ TO NIE ZABAWKA!

Justyna: 691 742 265

Karolina: 725 219 163 

Zapytaj o tego psa:

 

0/120

0/500

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu udzielenia odpowiedzi na zadane w formularzu kontaktowym pytanie.

 • Płeć
  • Suczka
 • Sierść
  • Mieszana
 • Wielkość
  • Średni
 • Wiek psa
  • 1-3 lat
 • Status
  • Adoptowane
Dorota

Dorota

Administrator niniejszej strony :)
Opublikowano:
 • Horus

  Horus- lubi aktywnie spędzać czas :) Horus to młodziak, który potrzebuje dużo ruchu i aktywności. Jest psem...

  Czytaj dalej
 • White

  White- wiesz, że jesteś dla mnie szansą na dom?? White jest statecznym i bardzo spokojnym psem. Uwielbia być...

  Czytaj dalej

Wyszukaj psiaka!

szukaj

Kontakt ze mną