*Uwaga - jeśli szukasz po imieniu lub numerze czip nie zaznaczaj żadnych opcji - od razu po wpisaniu imienia lub numeru wciśnij enter lub kliknij "szukaj" na dole!


O nas

Kilka słów o nas, naszej pasji

i naszym schronisku

To my :)

Chcesz poznać naszych najaktywniejszych wolontariuszy?

Jak możesz pomóc?

Chcesz do nas dołączyć?

Możesz pomóc na kilka sposobów!

psy do adopcji

Wszystkie psy

Nasi podopieczni

pilne

Uwaga!

Pilne adopcje

adoptowane

Adoptowane

Szczęśliwe zakończenia :)

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu udzielenia odpowiedzi na zadane w formularzu kontaktowym pytanie.

piątek, 29 listopad 2019
Wejść: 288

Lunka

Lunka- adoptowana

 Lunka to ok. 3-letnia, sięgająca połowy łydki sunia, której los nie rozpieszczał. Lunka została bardzo dotkliwie pogryziona przez lisa lub inne psy. Została ledwo odratowana, jej stan był krytyczny. Niestety pogryzienie na stałe uszkodziło Lunce szyję. Ma niestabilność szyjno-potyliczną, niestety tego prawdopodobnie nie da się cofnąć :( Lunka ma "sztywną szyję", którą nie może prawie wcale poruszać, jest ona usztywniona. Pomimo tego Lunka dzielnie znosi tą niedogodność losu. Jest wesołą i radosną sunią, która jak kogoś pokocha uwielbia spędzać z nim czas i się przytulać. Jej ogonek mało się nie urwie, kiedy widzi ludzi. Lunka pięknie spaceruje na smyczy, nigdy jednak nie będzie mogła nosić obroży, tylko i wyłącznie szelki. Lunka nie lubi długich spacerów, jak już załatwi swoje potrzeby chce wracać do ciepłego, ponieważ nie przepada za zimnem ;) Lunka jest bardzo łasa na smakołyki i jedzonko. Miseczki musi mieć na podwyższeniu, żeby mogła jeść na stojąco. Lunka jest przyzwyczajona do klatki kennelowej i pięknie utrzymuje w niej czystość. Dobrze dogaduje się z innymi psami, kiedy nie wchodzą jej "w paradę", bo potrafi być zazdrosna o człowieka. Lunka akceptuje koty. Szukamy jej domu bez innych psów, lub domu ze spokojnymi zwierzętami (chodzi o jej bezpieczeństwo) oraz domu bez małych dzieci. Lunka tak bardzo chce żyć, chce mieć dom... Jest kochana, radosna i też chce zaznać trochę szczęścia w swoim życiu. Jej "niepełnosprawność" nie zagraża jej życiu, pozwala normalnie funkcjonować. Wierzymy, że ktoś ją pokocha tak mocno jak my pokochaliśmy. Ona naprawdę jest tego warta!!

 

Kontakt w sprawie adopcji:

1. Przed adopcją obowiązuje wizyta przed adopcyjna oraz podpisanie umowy adopcji.

2. Przed wydaniem do adopcji pies/suczka poddawane są zabiegowi kastracji/sterylizacji na koszt schroniska. Przed zabiegiem przeprowadzane są badania psa. W przypadku, kiedy stan zdrowia nie pozwala na zabieg adoptujący zobowiązuje się do jego przeprowadzenia w terminie do 3 miesięcy od daty adopcji. W przypadku szczeniaka po osiągnięciu odpowiedniego wieku.

3. Wiek psa oceniamy na podstawie uzębienia oraz ogólnego wyglądu zewnętrznego. Jest on podawany orientacyjnie.

4. W przypadku adopcji psa poza województwo lubelskie, jeśli adoptujący nie ma możliwości przyjechać po niego osobiście pomagamy w transporcie. Pokrycie kosztów transportu leży po stronie adoptującego. Staramy się organizować transporty łączone, żeby koszty zostały rozłożone.

5. WAŻNE!! Opis psa, jego charakteru robimy na podstawie obserwacji w schronisku. Nie ponosimy odpowiedzialności za zmianę jego zachowania w warunkach domowych. Zachowanie i charakter psa mogą się zmienić po adopcji. Pies potrzebuje czasu, żeby zaklimatyzować się w nowym miejscu. Może niszczyć, załatwiać się w domu, mieć trudności w zostawaniu samemu w domu.

6. Obowiązkiem przyszłego właściciela jest praca z psem oraz przyzwyczajanie go do nowej sytuacji/miejsca. Jeśli nie jesteś w stanie zapewnić psu odpowiedniego wprowadzenia oraz poświęcić trochę czasu na pracę z nim to przemyśl jeszcze raz czy na pewno chcesz stać się jego opiekunem na dobre i na złe.

7. Psy ze schronisk to często psy skrzywdzone, porzucone, po przejściach... Pomyśl co muszą przeżywać kiedy wracają z nieudanej adopcji... ZWIERZĘ TO NIE ZABAWKA!

Justyna: 691 742 265

Karolina: 725 219 163 

Zapytaj o tego psa:

 

0/120

0/500

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu udzielenia odpowiedzi na zadane w formularzu kontaktowym pytanie.

 • Płeć
  • Suczka
 • Sierść
  • Mieszana
 • Wielkość
  • Mały
  • Średni
 • Wiek psa
  • 1-3 lat
 • Status
  • Adoptowane
Dorota

Dorota

Administrator niniejszej strony :)
Opublikowano:
 • Trufel

  Trufel- pilnie potrzebny dt/ds Trufel to jeszcze psie dziecko, które prawdopodobnie nigdy nie miało kontaktu...

  Czytaj dalej

Wyszukaj psiaka!

szukaj

Kontakt ze mną