• Stowarzyszenie Wolontariat Schroniska dla Psów w Nowodworze

O nas

Kilka słów o nas, naszej pasji

i naszym schronisku

To my :)

Chcesz poznać naszych najaktywniejszych wolontariuszy?

Jak możesz pomóc?

Chcesz do nas dołączyć?

Możesz pomóc na kilka sposobów!

poniedziałek, 13 czerwiec 2022
Wejść: 736

Mapet

 • Płeć
  • Piesek
 • Wiek
  ok. 5 lat
 • Wielkość
  • Średni
 • Wysokość w kłębie
  ok. 43 cm
 • Sierść
  • Krótka
 • Status
  • Do adopcji

Mapet - chcę żyć normalnie

Mapet to duża dawka słodkości. Trafił do schroniska i nie został zaakceptowany przez towarzyszy w boksie. Stracił kawałek ucha i został przeniesiony do psiego hoteliku. Mapet od tej pory ma uraz do samców, więc raczej nie polecamy go domu z innym psem. Dla Mapetka najważniejszy jest człowiek. Ogromnie pragnie kontaktu, pieszczot i ciepła płynącego od człowieka. Mapet jest silnym psem ale nie pokazuje tego podczas spacerów. Potrafi dostosować sie do tempa opiekuna. To kochany psiak, który bardzo chce mieć swojego człowieka, swój dom. Mapet pięknie zachowuje się podczas jazdy autem, akceptuje koty w domu.

Mapet do obejrzenia na filmikach:

🎬 Zobacz pieska na TikToku

 

🎬 Zobacz pieska na TikToku

 

🎬 Zobacz pieska na TikToku

Kontakt w sprawie adopcji

Justyna: 691 742 265

Dorota: 607 119 526

e-mail: stowarzyszenie.nowodwor@wp.pl


1. Przed adopcją obowiązuje wizyta przedadopcyjna oraz podpisanie umowy adopcji.

2. Przed wydaniem do adopcji pies/suczka poddawane są zabiegowi kastracji/sterylizacji na koszt schroniska. Przed zabiegiem przeprowadzane są badania psa. W przypadku, kiedy stan zdrowia nie pozwala na zabieg, adoptujący zobowiązuje się do jego przeprowadzenia w terminie do 3 miesięcy od daty adopcji. W przypadku szczeniaka po osiągnięciu odpowiedniego wieku.

3. Wiek psa oceniamy na podstawie uzębienia oraz ogólnego wyglądu zewnętrznego. Jest on podawany orientacyjnie.

4. W przypadku adopcji psa poza województwo lubelskie, jeśli adoptujący nie ma możliwości przyjechać po niego osobiście, pomagamy w transporcie. Pokrycie kosztów transportu leży po stronie adoptującego. Staramy się organizować transporty łączone, żeby koszty zostały rozłożone.

5. WAŻNE!! Opis psa, jego charakteru robimy na podstawie obserwacji w schronisku. Nie ponosimy odpowiedzialności za zmianę jego zachowania w warunkach domowych. Zachowanie i charakter psa mogą się zmienić po adopcji. Pies potrzebuje czasu, żeby zaklimatyzować się w nowym miejscu. Może niszczyć, załatwiać się w domu, mieć trudności w zostawaniu samemu w domu.

6. Obowiązkiem przyszłego właściciela jest praca z psem oraz przyzwyczajanie go do nowej sytuacji/miejsca. Jeśli nie jesteś w stanie zapewnić psu odpowiedniego wprowadzenia oraz poświęcić trochę czasu na pracę z nim, to przemyśl jeszcze raz, czy na pewno chcesz stać się jego opiekunem na dobre i na złe.

7. Psy ze schronisk to często psy skrzywdzone, porzucone, po przejściach... Pomyśl, co muszą przeżywać, kiedy wracają z nieudanej adopcji... ZWIERZĘ TO NIE ZABAWKA!

Opublikowano:

Wyszukaj psiaka!

szukaj