• Stowarzyszenie Wolontariat Schroniska dla Psów w Nowodworze

O nas

Kilka słów o nas, naszej pasji

i naszym schronisku

To my :)

Chcesz poznać naszych najaktywniejszych wolontariuszy?

Jak możesz pomóc?

Chcesz do nas dołączyć?

Możesz pomóc na kilka sposobów!

poniedziałek, 03 październik 2022
Wejść: 629

Pepe

 • Płeć
  • Piesek
 • Wiek
  ok. 2,5 roku
 • Wielkość
  • Średni
 • Wysokość w kłębie
  ok. 50 cm
 • Sierść
  • Krótka
 • Status
  • Do adopcji

Pepe - kto mnie naprawdę pokocha?

Pepe to przekochany i absolutnie największy pieszczoch jakiego spotkacie w całym swoim życiu. Siadasz na kanapie? Świetnie się składa, bo Pepek jest już obok i wtula się w Ciebie, prosząc o odrobinę miłości.

Mały rudzielec z uciekającym okiem rozkochuje w sobie wszystkich, od pierwszego pół-wejrzenia.

Ale! Pepe to pies nie dla każego, co do nowych opiekunów mamy duże wymagania! 2 razy został zwrócony z adopcji za każdym razem z niejasnych powodów, które nijak miały sie do rzeczywistości.

Pepe czeka na mądrego człowieka, który ma doświadczenie z psami, nie boi się ewentualnej pracy, da mu zasady. A przede wszystkim da coś do siebie psu, który ze wszech miar na to zasługuje. Pepe szuka kogoś na zawsze!

Pepe dogaduje się z kotami i psami w domu tymczasowym ale dlatego, że mądrzy i doświadczeni opiekunowie potrafili odpowiednio wprowadzić go do stada. Do procesu zapoznania trzeba podejść cierpliwie i spokojnie.

Jesteś nowym człowiekiem czy gościem? Zostaniesz obszczekany z merdającym ogonem, a za 30 sekund będziecie najlepszymi przyjaciółmi.

Pepe boi się odrobinę ludzi, w szczególności starszych mężczyzn. Powodu można się domyślać. Z Panem trzeba go będzie na spokojnie poznać, w kontrolowanych warunkach. Odpowiednie przedstawienie sobie gentlemanów załatwi sprawę.

Nowy opiekun musi zwracać uwagę na otoczenie przy spacerach. Pepuś nie ciągnie na smyczy, raczej ignoruje ludzi i bez zapalnika nie szczeka sam z siebie na inne psiaki, chociaż obce czworonogi, przynajmniej na początku podróży z Pepkiem, radzimy omijać.

Pepe dzieli się zabawkami zarówno psami w domu tymczasowym jak i z każdym człowiekiem, który zechce się z nim pobawić. Pepe lubi aktywność i na pewno trzeba mu ją zapewnić by mógł spokojnie zostawać w domu. Zachowuje czystość.

Dom tymczasowy udzieli wszelkich wskazówek potencjalnym nowym opiekunom. Pies jest wykastrowany, zaszczepiony, całkowicie zdrowy. Psiak przebywa w Warszawie.

📞 731 004 504 📞

Kontakt w sprawie adopcji

Justyna: 691 742 265

Dorota: 607 119 526

e-mail: stowarzyszenie.nowodwor@wp.pl


1. Przed adopcją obowiązuje wizyta przedadopcyjna oraz podpisanie umowy adopcji.

2. Przed wydaniem do adopcji pies/suczka poddawane są zabiegowi kastracji/sterylizacji na koszt schroniska. Przed zabiegiem przeprowadzane są badania psa. W przypadku, kiedy stan zdrowia nie pozwala na zabieg, adoptujący zobowiązuje się do jego przeprowadzenia w terminie do 3 miesięcy od daty adopcji. W przypadku szczeniaka po osiągnięciu odpowiedniego wieku.

3. Wiek psa oceniamy na podstawie uzębienia oraz ogólnego wyglądu zewnętrznego. Jest on podawany orientacyjnie.

4. W przypadku adopcji psa poza województwo lubelskie, jeśli adoptujący nie ma możliwości przyjechać po niego osobiście, pomagamy w transporcie. Pokrycie kosztów transportu leży po stronie adoptującego. Staramy się organizować transporty łączone, żeby koszty zostały rozłożone.

5. WAŻNE!! Opis psa, jego charakteru robimy na podstawie obserwacji w schronisku. Nie ponosimy odpowiedzialności za zmianę jego zachowania w warunkach domowych. Zachowanie i charakter psa mogą się zmienić po adopcji. Pies potrzebuje czasu, żeby zaklimatyzować się w nowym miejscu. Może niszczyć, załatwiać się w domu, mieć trudności w zostawaniu samemu w domu.

6. Obowiązkiem przyszłego właściciela jest praca z psem oraz przyzwyczajanie go do nowej sytuacji/miejsca. Jeśli nie jesteś w stanie zapewnić psu odpowiedniego wprowadzenia oraz poświęcić trochę czasu na pracę z nim, to przemyśl jeszcze raz, czy na pewno chcesz stać się jego opiekunem na dobre i na złe.

7. Psy ze schronisk to często psy skrzywdzone, porzucone, po przejściach... Pomyśl, co muszą przeżywać, kiedy wracają z nieudanej adopcji... ZWIERZĘ TO NIE ZABAWKA!

 

Opublikowano:

Wyszukaj psiaka!

szukaj