*Uwaga - jeśli szukasz po imieniu lub numerze czip nie zaznaczaj żadnych opcji - od razu po wpisaniu imienia lub numeru wciśnij enter lub kliknij "szukaj" na dole!


O nas

Kilka słów o nas, naszej pasji

i naszym schronisku

To my :)

Chcesz poznać naszych najaktywniejszych wolontariuszy?

Jak możesz pomóc?

Chcesz do nas dołączyć?

Możesz pomóc na kilka sposobów!

psy do adopcji

Wszystkie psy

Nasi podopieczni

pilne

Uwaga!

Pilne adopcje

adoptowane

Adoptowane

Szczęśliwe zakończenia :)

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu udzielenia odpowiedzi na zadane w formularzu kontaktowym pytanie.

wtorek, 19 maj 2020
Wejść: 145

Sprint

Sprint- adoptowany 

Sprint to młody i bardzo energiczny pies. W stosunku do człowieka jest łagodny i nastawiony przyjaźnie, ale nie jest nachalny i nie zabiega nadmiernie o uwagę. Sprint jest psem, którego rozpiera energia, potrzebuje dużej dawki ruchu, wybiegania oraz aktywności fizycznej i umysłowej. Będzie potrzebował ułożenia, prawdopodobnie nikt wcześniej o to nie zadbał. Sprint jest psem skocznym. Ogrodzenie raczej nie stanowiłoby dla niego problemu dlatego też potrzebuje mądrego opiekuna, który zapewni mu odpowiednią dawkę ruchu i zadba o zaspokojenie jego potrzeb. Sprint potrzebuje nauki chodzenia na smyczy. Jest ciekawski w stosunku do innych psów, nie ma w nim agresji w stosunku do nich. Młody, energiczny. Nie umie chodzić na smyczy. Jest ok do człowieka Ale nie jest nachalny nie zabiega o uwagę. Sptint potrzebuje dużej dawki ruchu. Ciężko żeby siedział w miejscu. Jest łagodny. Ale dość żywiołowy. Jest młodym psem i potrzebuje ułożenia. Wysoko skacze jak mały kangur myślę że ogrodzenie nie stanowiloby dla niego przeszkody więc potrzebuje mądrego opiekuna żeby mu zapewnił duża dawkę ruchu i zabawy aby go zmęczyć co by mu ucieczki do głowy nie przychodziły.

https://youtu.be/R3PtwNlEQ_Y

Kontakt w sprawie adopcji:

1. Przed adopcją obowiązuje wizyta przed adopcyjna oraz podpisanie umowy adopcji.

2. Przed wydaniem do adopcji pies/suczka poddawane są zabiegowi kastracji/sterylizacji na koszt schroniska. Przed zabiegiem przeprowadzane są badania psa. W przypadku, kiedy stan zdrowia nie pozwala na zabieg adoptujący zobowiązuje się do jego przeprowadzenia w terminie do 3 miesięcy od daty adopcji. W przypadku szczeniaka po osiągnięciu odpowiedniego wieku.

3. Wiek psa oceniamy na podstawie uzębienia oraz ogólnego wyglądu zewnętrznego. Jest on podawany orientacyjnie.

4. W przypadku adopcji psa poza województwo lubelskie, jeśli adoptujący nie ma możliwości przyjechać po niego osobiście pomagamy w transporcie. Pokrycie kosztów transportu leży po stronie adoptującego. Staramy się organizować transporty łączone, żeby koszty zostały rozłożone.

5. WAŻNE!! Opis psa, jego charakteru robimy na podstawie obserwacji w schronisku. Nie ponosimy odpowiedzialności za zmianę jego zachowania w warunkach domowych. Zachowanie i charakter psa mogą się zmienić po adopcji. Pies potrzebuje czasu, żeby zaklimatyzować się w nowym miejscu. Może niszczyć, załatwiać się w domu, mieć trudności w zostawaniu samemu w domu.

6. Obowiązkiem przyszłego właściciela jest praca z psem oraz przyzwyczajanie go do nowej sytuacji/miejsca. Jeśli nie jesteś w stanie zapewnić psu odpowiedniego wprowadzenia oraz poświęcić trochę czasu na pracę z nim to przemyśl jeszcze raz czy na pewno chcesz stać się jego opiekunem na dobre i na złe.

7. Psy ze schronisk to często psy skrzywdzone, porzucone, po przejściach... Pomyśl co muszą przeżywać kiedy wracają z nieudanej adopcji... ZWIERZĘ TO NIE ZABAWKA!

Justyna: 691 742 265

Karolina: 725 219 163 

Zapytaj o tego psa:

 

0/120

0/500

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu udzielenia odpowiedzi na zadane w formularzu kontaktowym pytanie.

 • Płeć
  • Suczka
 • Sierść
  • Krótka
 • Wielkość
  • Duży
 • Wiek psa
  • 1-3 lat
 • Status
  • Adoptowane
Dorota

Dorota

Administrator niniejszej strony :)
Opublikowano:
 • Alexa

  Alexa- czy Twój świat stanie się moim?? Alexa nie odnajduje się w schronisku, powoduje ona u niej duży...

  Czytaj dalej
 • Walter

  Walter- czy pozna znaczenie słowa "normalność"?? Walter to pies po przejściach. Na początku pobytu w...

  Czytaj dalej

Wyszukaj psiaka!

szukaj

Kontakt ze mną