• Stowarzyszenie Wolontariat Schroniska dla Psów w Nowodworze

O nas

Kilka słów o nas, naszej pasji

i naszym schronisku

To my :)

Chcesz poznać naszych najaktywniejszych wolontariuszy?

Jak możesz pomóc?

Chcesz do nas dołączyć?

Możesz pomóc na kilka sposobów!

wtorek, 03 październik 2023
Wejść: 138

Astry

ASTRY - adoptowana ♥

Astry to ok. półroczna szczeniaczka. Bardzo nieśmiała i bojaźliwa. Nie była socjalizowana, raczej nie kojarzyła dobrze ludzi. Dopiero w schronisku zaczęła ich poznawać z dobrej strony. Nie jest typowym rozkosznym szczeniakiem, który bawi się i każdego przyjaźnie wita. Astry siedzi skulona w schroniskowej budzie, wciśnięta w najciemniejszy kącik, nie chce by ktoś ją widział. Astry w swoim przerażeniu nie jest jednak agresywna. Nowa rodzina musi nastawić się na pracę, musi być cierpliwa. Astry nie potrafi niczego co powinien już pies w jej wieku. Nie znała dotąd smyczy, ale ładnie idzie jej nauka. Nie zna zabawy (w schronisku nie ma zabawek), nie zna mieszkania w domu a powinna spać na podusi lub swoim posłanku. Adopcja szczeniaka to zawsze wielka odpowiedzialność i wyzwanie. Jeśli jesteś gotowy na zniszczone rzeczy, posikane podłogi, piszczenie w domu gdy psiak zostanie sam to zadzwoń do nas. Właśnie z tym będziesz musiał się mierzyć. Astry zapowiada się na dużą suczkę.

🎬 Zobacz pieska na TikToku

 

Kontakt w sprawie adopcji

Justyna: 691 742 265

Dorota: 607 119 526

e-mail: stowarzyszenie.nowodwor@wp.pl


1. Przed adopcją obowiązuje wizyta przedadopcyjna oraz podpisanie umowy adopcji.

2. Przed wydaniem do adopcji pies/suczka poddawane są zabiegowi kastracji/sterylizacji na koszt schroniska. Przed zabiegiem przeprowadzane są badania psa. W przypadku, kiedy stan zdrowia nie pozwala na zabieg, adoptujący zobowiązuje się do jego przeprowadzenia w terminie do 3 miesięcy od daty adopcji. W przypadku szczeniaka po osiągnięciu odpowiedniego wieku.

3. Wiek psa oceniamy na podstawie uzębienia oraz ogólnego wyglądu zewnętrznego. Jest on podawany orientacyjnie.

4. W przypadku adopcji psa poza województwo lubelskie, jeśli adoptujący nie ma możliwości przyjechać po niego osobiście, pomagamy w transporcie. Pokrycie kosztów transportu leży po stronie adoptującego. Staramy się organizować transporty łączone, żeby koszty zostały rozłożone.

5. WAŻNE!! Opis psa, jego charakteru robimy na podstawie obserwacji w schronisku. Nie ponosimy odpowiedzialności za zmianę jego zachowania w warunkach domowych. Zachowanie i charakter psa mogą się zmienić po adopcji. Pies potrzebuje czasu, żeby zaklimatyzować się w nowym miejscu. Może niszczyć, załatwiać się w domu, mieć trudności w zostawaniu samemu w domu.

6. Obowiązkiem przyszłego właściciela jest praca z psem oraz przyzwyczajanie go do nowej sytuacji/miejsca. Jeśli nie jesteś w stanie zapewnić psu odpowiedniego wprowadzenia oraz poświęcić trochę czasu na pracę z nim, to przemyśl jeszcze raz, czy na pewno chcesz stać się jego opiekunem na dobre i na złe.

7. Psy ze schronisk to często psy skrzywdzone, porzucone, po przejściach... Pomyśl, co muszą przeżywać, kiedy wracają z nieudanej adopcji... ZWIERZĘ TO NIE ZABAWKA!

 

Opublikowano:

Wyszukaj psiaka!

szukaj