• Stowarzyszenie Wolontariat Schroniska dla Psów w Nowodworze

O nas

Kilka słów o nas, naszej pasji

i naszym schronisku

To my :)

Chcesz poznać naszych najaktywniejszych wolontariuszy?

Jak możesz pomóc?

Chcesz do nas dołączyć?

Możesz pomóc na kilka sposobów!

niedziela, 05 czerwiec 2022
Wejść: 1488

Grafit

 • Płeć
  • Piesek
 • Wiek
  ok. 3 lat
 • Wielkość
  • Średni
 • Wysokość w kłębie
  ok. 43 cm
 • Sierść
  • Mieszana
 • Status
  • Do adopcji

Grafit - adoptowany ♥♥♥

Grafit to młody piesek, który dał się poznać jako niezwykle przyjazny i kontaktowy. Uwielbia być blisko opiekuna i to z nim czuje się najlepiej. Grafit jest pełny młodzieńczej energii. Uwielbia ruch i szaleństwa, lubi się zmęczyć. Jest psem ciekawskim, zainteresowanym otoczeniem i nowymi miejscami. Będzie idealnym psem dla rodziny, która nie lubi nudy. Jednak szukamy mu rodziny bez małych dzieci. Grafit w relacjach z psim stadem umie postawić na swoim. Ale przy mądrym opiekunie, który postawi granice i da mu zasady, będzie dobrze funkcjonował z psami. Obecnie przebywa w psim hoteliku. Załatwia swoje potrzeby na zewnątrz. Jest po zabiegu kastracji.

 

Zobacz pieska na TikToku

Zobacz pieska na TikToku

 

Kontakt w sprawie adopcji

Justyna: 691 742 265

Dorota: 607 119 526

e-mail: stowarzyszenie.nowodwor@wp.pl


1. Przed adopcją obowiązuje wizyta przedadopcyjna oraz podpisanie umowy adopcji.

2. Przed wydaniem do adopcji pies/suczka poddawane są zabiegowi kastracji/sterylizacji na koszt schroniska. Przed zabiegiem przeprowadzane są badania psa. W przypadku, kiedy stan zdrowia nie pozwala na zabieg, adoptujący zobowiązuje się do jego przeprowadzenia w terminie do 3 miesięcy od daty adopcji. W przypadku szczeniaka po osiągnięciu odpowiedniego wieku.

3. Wiek psa oceniamy na podstawie uzębienia oraz ogólnego wyglądu zewnętrznego. Jest on podawany orientacyjnie.

4. W przypadku adopcji psa poza województwo lubelskie, jeśli adoptujący nie ma możliwości przyjechać po niego osobiście, pomagamy w transporcie. Pokrycie kosztów transportu leży po stronie adoptującego. Staramy się organizować transporty łączone, żeby koszty zostały rozłożone.

5. WAŻNE!! Opis psa, jego charakteru robimy na podstawie obserwacji w schronisku. Nie ponosimy odpowiedzialności za zmianę jego zachowania w warunkach domowych. Zachowanie i charakter psa mogą się zmienić po adopcji. Pies potrzebuje czasu, żeby zaklimatyzować się w nowym miejscu. Może niszczyć, załatwiać się w domu, mieć trudności w zostawaniu samemu w domu.

6. Obowiązkiem przyszłego właściciela jest praca z psem oraz przyzwyczajanie go do nowej sytuacji/miejsca. Jeśli nie jesteś w stanie zapewnić psu odpowiedniego wprowadzenia oraz poświęcić trochę czasu na pracę z nim, to przemyśl jeszcze raz, czy na pewno chcesz stać się jego opiekunem na dobre i na złe.

7. Psy ze schronisk to często psy skrzywdzone, porzucone, po przejściach... Pomyśl, co muszą przeżywać, kiedy wracają z nieudanej adopcji... ZWIERZĘ TO NIE ZABAWKA!

Opublikowano:

Wyszukaj psiaka!

szukaj