• Stowarzyszenie Wolontariat Schroniska dla Psów w Nowodworze

O nas

Kilka słów o nas, naszej pasji

i naszym schronisku

To my :)

Chcesz poznać naszych najaktywniejszych wolontariuszy?

Jak możesz pomóc?

Chcesz do nas dołączyć?

Możesz pomóc na kilka sposobów!

niedziela, 26 luty 2017
Wejść: 3762

Dom tymczasowy

Dom tymczasowy. Na czym polega ? Mamy psiaki, które nie radzą sobie w schronisku - są wycofane, niechętnie wychodzą na spacery.

Schronisko nie zajmuje się domami tymczasowymi. Zajmuje się tym tylko wolontariat. Zachęcamy do kontaktu. 

Narastający problem bezdomności zwierząt powoduje, że schroniskowe boksy są coraz bardziej przepełnione. Pomimo propagowania adopcji zwierzaków ze schroniska problem ten nie maleje.
Psy trafiające do schronisk często nie radzą sobie z nowa sytuacja w jakiej się znalazły. Powstaje pytanie jak możemy pomóc, poza znalezieniem nowego domu stałego?

Czym jest dom tymczasowy? (potocznie zwany DT). Jakie warunki musimy spełnić aby w ten sposób pomóc psom? Jak również funkcjonuje taki DT.

Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć. Być może po przeczytanie i Ty będziesz chciał pomóc.

Pierwsze pytanie – czym jest dom tymczasowy?

Jest to miejsce w które trafia pies, który najczęściej bardzo źle znosi schroniskową rzeczywistość. Zamknięty w jednym boksie z innymi psami, staje się dość często wycofany, przerażony a w jego oczach widać zniechęcenie, brak woli życia.

Tego typu psy w DT mają szansę otworzyć się na nowo. Zaufać człowiekowi bo niestety często największej krzywdy doznają od ludzi. Przebywający w DT pies ma szansę na skuteczniejszą socjalizację, co w ogromnym stopniu ułatwia znalezienie dla niego domu stałego. Taki pies uczy się na nowo relacji człowiek – pies. Należy wspomnieć, że nie zawsze proces ten jest łatwy, ale satysfakcja choćby z najmniejszych osiągnięć czworonoga jest najlepszą nagrodą. Są też szczeniaczki, które w okresie zimy wolałyby czekać na swój dom w cieplejszym miejscu.

Do domów tymczasowych, czasem na jedną noc lub parę dni trafiają również psy, które czekają na transport do swoich nowych, wspaniałych domów.

Wiele osób zadaje sobie pytania czy poradzi sobie jako dom tymczasowy? Czy będą musieli ponosić jakieś znaczące koszty związane z opieką nad takim psem.

Bierzesz naszego podopiecznego do siebie do domu, określasz czas, przez jaki może u Ciebie być. My dostarczamy karmę, finansujemy potrzebne leczenie (umawiamy ewentualne terminy wizyt, pomagamy w transporcie do lecznicy), jak również oferujemy pomoc naszej behawiorystki, która zawsze podpowie jak pracować z danym psem aby wyeliminować jego niechciane zachowania. Ogłaszamy też psiaka i szukamy mu domu na stałe. Ty opiekujesz się nim i przygotowujesz go do startu w nowe życie. Psiak w domu tymczasowym ma duże większe szanse na adopcję niż w schronisku. Jeśli podopieczny idealnie wpasuje się w Twój dom a Ty zakochasz się bez pamięci - oczywiście może zostać u Ciebie na zawsze W sprawie domu tymczasowego prosimy o kontakt telefoniczny z wolontariatem.

OSOBA, KTÓRA ZDECYDUJE SIĘ ZAOFEROWAĆ DT, NIE ZOSTANIE POZOSTAWIONA SAMA SOBIE. ZAWSZE CHĘTNIE POMOŻEMY.

Najważniejszym celem DT jest chęć pomocy. Pies nie potrzebuje wiele, własne posłanko, miska, odrobina czułości i poczucie bezpieczeństwa, sprawią, ze stanie się on cudownym towarzyszem. Taka forma pomocy przynosi wymierne korzyści. Uczymy się empatii w stosunku do tych bezbronnych istot. Stajemy się bardziej odpowiedzialni, systematyczni.

Ponadto poczucie, że zrobiliśmy coś dobrego i ta nieopisana wdzięczność
w oczach psa, któremu pomogliśmy jest najpiękniejsza i najcenniejsza nagrodą.

Mamy nadzieję, że pokrótce przybliżyliśmy temat funkcjonowania DT.

Jeżeli znajdą się osoby, które chciałyby pomagać w takiej formie, prosimy o kontakt z naszymi Wolontariuszami. Odpowiemy na każde pytanie.

POMAGAJMY, BO WARTO!!!!!!

Opublikowano:

Wyszukaj psiaka!

szukaj