• Stowarzyszenie Wolontariat Schroniska dla Psów w Nowodworze

O nas

Kilka słów o nas, naszej pasji

i naszym schronisku

To my :)

Chcesz poznać naszych najaktywniejszych wolontariuszy?

Jak możesz pomóc?

Chcesz do nas dołączyć?

Możesz pomóc na kilka sposobów!

czwartek, 25 maj 2017
Wejść: 5091

Regulamin spacerów z psami w schronisku

📣Przypominamy ZASADY obowiązujące podczas sobotnich spacerów📣
Przyjeżdżacie w sobotę na godz. 9 do schroniska ? SUPER 🙂
Zwróćcie uwagę na poniższe zasady!

  • ⏰GODZINA POWROTU - zazwyczaj są 2 tury spacerów, pierwsza do ok. 10.30, druga do ok. 11.45. Czasami godzina ulega zmianie (dopytujcie o godzinę zbiórki). To bardzo ważne żeby wrócić z psem o wyznaczonej godzinie!!! Psy z jednego boksu muszą być wprowadzane do niego w tym samym czasie. Wprowadzanie pojedynczo psa do boksu jest dla niego bardzo niebezpieczne! Prosimy o punktualność!

  • 🦮 🐕‍🦺ODSTĘPY- niezmiernie istotne jest trzymanie odstępów między psami! Nawet jeżeli psiaki są z jednego boksu, to poza boksem mogą się nie dogadywać. Przy zbiórce o wyznaczonej godzinie pod schroniskiem, trzeba skrócić smycz i być ostrożnym. W tłoku psy się denerwują, więc ostrożności nigdy nie za wiele!

  • 🐶NOWE PSY- jeżeli dostaniesz psa, który dopiero trafił do schroniska (taką informację otrzymasz przy wydawaniu psa) konieczne są 3 elementy na spacerze:
   •📸Zdjęcia- pies musi mieć zrobioną sesje zdjęciową - niedaleko schroniska zawsze jest Karolina i Lenka z aparatami czekające na psich modeli i modelki; na pewno je znajdziecie😊
   •📹Filmik- nowy pies powinien mieć nagrany filmik, Justynę z aparatem też na pewno wypatrzycie 😊
   •📐Czip, wzrost i opis - nowy pies musi mieć odczytany czip, zmierzoną wysokość w kłębie, a także opisany charakter - tym zajmuje się Dorcia, (biega z białym czytnikiem w dłoni) 😊
   Te elementy są niezwykle istotne! Tak tworzymy album każdego psiaka i to jest jego szansa na adopcję. Prosimy o obserwację charakteru psa: czy jest śmiały/wycofany, spokojny/aktywny, stosunek do innych psów, czy reaguje na komendy.

  • 😟PSY LĘKLIWE- jeśli dostaniesz psiaka, który jest wycofany i nie chce iść na spacer, nie rezygnuj! Postaraj się nawiązać kontakt z psem, usiądź przy nim bokiem, daj powąchać dłoń, namawiaj wesołym głosem żeby przeszedł kawałeczek, możesz dać smaczka na zachętę. Jeśli psiak nadal nie pójdzie, możesz spróbować wziąć go na ręce (poproś o pomoc wolontariusza) i przenieść kawałek dalej. Psy często są zestresowane blisko schroniska, a im dalej odejdą tym są śmielsze i weselsze! 😊

  • ❌NIE STÓJ POD SCHRONISKIEM- po odebraniu psiaka idź na spacer (daleko od schroniska). Nie chodzimy z psem przy schronisku- im bliżej jesteśmy, tym pies jest bardziej zestresowany. Pamiętajmy, że ten spacer dla psa to oderwanie się od codzienności i możliwość odpoczynku psychicznego. Wokół są piękne tereny zielone, śmiało przejdź się z psem dalej, niech odpocznie od reszty psów, niech się nacieszy naturą i Twoją obecnością ❤

  • 🧐OBSERWUJ PSA- jeśli zauważysz że psu coś dolega, źle się czuje, coś go boli, koniecznie zgłoś to do jednego z wolontariuszy!

  • ☀️ ZADBAJ O PSA - w przypadku wysokich temperatur weź na spacer wodę dla psa (jeśli nie masz, pod schroniskiem stoją wiadra z wodą). Spaceruj w cieniu, nie narażaj psa na przegrzanie!

 

🐾👣Na koniec pamiętaj ile robisz dla psiaków! Twój przyjazd oznacza, że aż 2 psy mają zapewniony spacer. To dla nich niezmiernie ważne - ruch i kontakt z człowiekiem, którego tak potrzebują.

Pamiętaj, że one czekają na ten spacer cały tydzień. Chcą biegać, węszyć, przytulać się do Ciebie.
Pamiętaj- jesteś tu dla nich 🐶🐶🐶

W imieniu wszystkich nowodworskich ogonków dziękujemy, że jesteś ❣️

Opublikowano:

Wyszukaj psiaka!

szukaj